O mně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 04 Srpen 2009 21:12

 

P1060338LINDA SLOUPENSKÁ

Mé jméno je Linda Sloupenská, jsem zdravotní sestrou na ortopedii v nemocnici v Pardubicích. Pracovala jsem ve stomatologické ordinaci u MUDr. Sylvy Moučkové. Již 8 rokem vedu v našem městě v Rodinném centru Beránek, kurzy cvičení rodičů s dětmi a mnohá další. Cvičení a děti jsou mojí velkou zálibou a proto se snažím dělat maximum proto, abych byla v této oblasti dobrou instruktorkou a mámou.

Abych mohla vykonávat mé současné profese a také to, co mě již několik let naplňuje. Absolvovala jsem ISŠ Obchodní a Střední zdravotnickou školu. Po škole jsem pracovala na dětské ortopedii ve FN v Hradci Králové a na interním oddělení v Ústí nad Orlicí. V dubnu 2002 se nám narodila dcera Barborka. Při mateřské dovolené jsem pracovala v parodontologické ambulanci, na poliklinice v Chocni a poté v nemocnici v Pardubicích na neurologickém oddělení.

 

V březnu 2008 se nám narodila druhá dcera Adrianka. Díky tomu jsem se začala zajímat o aktivity týkající se dětí a miminek. Proto jsem po celé ČR sháněla kurzy, které by mě něco nového a vyjímečného naučily a já je mohla šířit v našem městě dalším maminkám. Mojí první zkušeností byl kurz Baby Signs (znakové řeči pro slyšící batolata), poté jsem absolvovala několik kurzů pro instruktory kojeneckého a batolecího cvičení, jejichž součástí je správná manipulace s novorozencem a kojencem, jakožto základ pro správný vývoj dítěte. Jelikož se zájem o cvičení každým rokem zvyšuje, spolupracuji s dalšími proškolenými instruktorkami, abych Vám mohla nabídnout z co nejpestřejší nabídky aktivit pro rodiče s malými dětmi. Za 4 roky mé praxe se mi podařilo provázat klientelu od těhulek po předškoláky a proto se nadále vzdělávám a specializuji na dětská cvičení.

To vše by ovšem nešlo za podpory mého manžela a celé rodiny. Díky jejich velké podpoře mohu zvládat a skloubit všechny mé aktivity s mojí profesí i mým soukromým životem a těšit se ze spousty spokojených klientů.

 

MILUŠE FIKEJZOVÁ dis.

Jmenuji se Miluše Fikejzová a mým snem byla vždy práce s dětmi. Bydlím ve městě Choceň a po ukončení zdejší základní školy jsem se dostala na Střední zdravotnickou školu do Ústí nad Orlicí, kde jsem po 4 roky studovala. A úspěšně vroce 2006 studium zakončila maturitní zkouškou. Po maturitě mě přijali na vyšší školu sociální do České Třebové, kde jsem studovala obor sociální pracovnice, při studiu na této škole se mi naskytla nabídka zPedagogicko-psychologické poradny v Ústí nad Orlicí, pracovat na pozici sociální pracovnice a zároveň přitom moci dostudovat. Nabídku jsem přijala a nikdy jsem neměla příležitost litovat. Tato práce se mi velice líbila, nejen proto, že jsem pracovala s jedním z nejlepších kolektivů speciálních pedagogů a psychologů, ale také proto, že jsem se zde setkávala s dětmi a mohla se účastnit zajímavých školení týkajících se psychosociálního vývoje dětí, poruch chování a dalších zajímavostí, které spadají pod kompetence pedagogicko-psychologické poradny. Během roku, kdy jsem pracovala v poradně jsem otěhotněla a ještě než jsem stačila dokončit školu jsem porodila syna Tadeáška. Vyšší školu jsem dokončila s mým synem vnáručí. A od těch dob se mohu pyšnit titulem Dis. Pak už jsem se mohla věnovat plně mateřské dovolené a svému synkovi. S Tadeášem jsme navštěvovaly plavání, cvičení a všechny aktivity, co okolí nabízelo pro matku s malým miminkem. Po chvíli mě však omrzelo sedět doma, proto jsem se začal poohlížet po nějaké aktivitě.

Na místní poliklinice mi nabídli práci zdravotní sestřičky v gynekologické ambulanci, kde jsem se zakrátko zaučila a své dny na mateřské zpestřovala prací na gynekologii, po roce jsem si k tomu přibrala jeden den v alergologické ambulanci. V roce 2010 jsem si na základě nápadu Lindy Sloupenské, udělala akreditovaný kurz těhotenského cvičení a od té doby cvičím s těhotnými maminkami, tato práce mě baví, nejen proto, že si spoustu maminek mohu odchytnout přímo u nás na gynekologii a plně se jim věnovat, tak i proto, že nese ty nejkrásnější plody a to jsou narozená miminka, která mám díky srazům milých maminek možno i nadále potkávat. V roce 2011 jsem svoje kompetence rozšířila na cvičení s batolaty. Takže se můžu pyšnit dalšími nejkrásnějšími odměnami v podobě dětských úsměvů. Na základě zkušeností z kurzů po celé republice jsem se rozhodla svoje aktivity rozšířit ještě na cvičení Fitmami.

Naše rodina se rozrostla o druhého syna Dominička.

Momentálně pracuji jako zdravotní sestra na neurologii.

Těším na další zkušenosti a nové zážitky s Vámi a děkuji za podporu celé mé rodině, která se musí podřizovat a pomáhá mi, při všech mých aktivitách.

Aktualizováno Čtvrtek, 18 Únor 2016 12:56
 

Datum a čas

Náhodné obrázky

140.jpg